Pranie tapicerki – dlaczego warto?
Pranie tapicerki w naszym samochodzie jest wskazane raz na jakiś czas w zależności od tego jak mocno go eksploatujemy. Z biegiem czasu tapicerka w naszym samochodzie z całą pewnością ulega zabrudzeniu. Być może coś nam się w nim wylało lub wypadło i pozostały plamy, których nie daliśmy rady usunąć ściereczką. Jest to moment, kiedy trzeba pomyśleć o profesjonalnym wypraniu tapicerki samochodowej. Będzie to dobry krok w utrzymaniu czystości w naszym aucie. Czysta tapicerka samochodowa to podstawa w samochodzie.
Od czego zacząć?
Zanim zabierzemy się za pracę należy rozpocząć od zaopatrzenia się w dobrej jakości sprzęt. Bez niego nawet najprostsze czynności sprawią nam trudność. Kluczowy będzie odkurzacz oraz odkurzacz piorący, który pozwoli nam usunąć wodę z foteli w samochodzie. A więc, kiedy już wszystko mamy możemy przystąpić do prania tapicerki.
Prace zaczynamy od porządnego odkurzania. Musimy dotrzeć w każdy nawet najdrobniejszy zakamarek. Jeśli nie pozbędziemy się brudu i piachu nie usunie go nawet najlepsza chemia. Używając szczotki z miękkim włosiem pozbędziemy się brudu osadzonego głęboko w materiale. Kiedy już wszystko mamy pozbawione kurzu możemy przystąpić do samego prania tapicerki. Prace zaczynamy od prania podsufitki. Musimy to robić delikatnie, ponieważ zbyt mocne namoczenie wodą tej części samochodu może spowodować jej odklejenie. Następnie zabieramy się do czyszczenia kolejno deski, drzwi, wykładziny oraz na koniec foteli. Wodą z rozrobionym preparatem staranie czyścimy kolejne elementy. We wszystkich czynnościach jakie wykonujemy musimy pamiętać o tym, aby nie używać zbyt dużego nadmiary wody, ponieważ zalanie elementów samochodu może skończyć się dla nas negatywnymi konsekwencjami.
Pranie tapicerki samochodowej, a co potem?
Gdy już uporaliśmy się z praniem, musimy wysuszyć samochód. W przeciwnym razie możemy doprowadzić do gnicia elementów po praniu tapicerki samochodowej. W przypadku, kiedy pogoda na dworze temu sprzyja pozostawiamy nasze auto do samodzielnego wyschnięcia. Jednak w przypadku pór roku takich jak jesień czy zima musimy sami zadbać o odpowiednie jego wysuszenie. Wówczas ustawiamy nadmuch w samochodzie na maksymalną moc, strumień powietrza kierujemy na podłogę oraz kratki. Drzwi zamykamy, uchylając odrobinę szyby. Auto nagrzewamy do odpowiedniej temperatury i pozostawiamy do kompletnego wyschnięcia.