Kosmetyka opon oraz felg samochodowych

Kosmetyka opon oraz felg jest niezwykle ważna w naszym aucie. Są to bardzo ważne elementy naszego auta, jednak brudzą się one najszybciej i trudno jest o nie dbać. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy tego robić, ponieważ dokładnie umyte felgi i opony są doskonałym elementem wyróżnienia wśród innych aut.

W jaki sposób dbać o felgi i opony?

Zapewne każdy z nas raz na jakiś czas myje swoje auto, jednak zwykłe mycie dla zapewnienia doskonałego efektu nie wystarczy. Taka sama sytuacja dotyczy opon oraz felg. Kosmetyka opon oraz felg powinna być procesem nieco bardziej złożonym. Jeśli chodzi o mycie felg oraz opon na myjni możemy spłukać je wodą z szamponem samochodowym i pozwoli nam to na pozbycie się częściowego brudu. Brak odpowiedniej kosmetyki opon oraz felg spowoduje, że utracą one swój kolor, a także pogorszy się jakość gumy. To bardzo ważne, jeśli nie chcemy, aby opony naszego auta dość szybko nie utraciły swojej jakości.

kosmetyka opon oraz felg
kosmetyka opon oraz felg

Dlaczego dbanie o kosmetykę opon oraz felg jest tak ważne?

Za stosowaniem odpowiedniej kosmetyki opon oraz felg przemawiają nie tylko względy estetyczne. Jest to bardzo ważne również z perspektywy utrzymania dobrej kondycji zarówno felg jak i opon. Czyszczenie tych elementów naszego samochodu wymaga dość sporej precyzji oraz zastosowania odpowiednich do tego kosmetyków.

Kosmetyka opon oraz felg

Odpowiednim produktem do zastosowania w przypadku czyszczenia opon jest dressing opon. Jest to preparat, który dzięki swojemu składowi opóźnia procesy starzenia się gumy w oponach.  Odpowiedniej jakości kosmetyka opon oraz felg pomaga również chronić przed promieniowaniem UV, a także szkodliwymi chemikaliami i solą drogową. Preparaty tego typu można nakładać bezpośrednio na oponę. Dobry kosmetyk utrzymuje swoje działania przez długi czas. Również odpowiednie dbanie o felgi samochodowe nie jest łatwym zabiegiem. Bardzo trudno utrzymać felgi w doskonałym stanie poprzez osadzanie się na nich opiłków metalowych, które pochodzą z klocków hamulcowych i powstają w momencie hamowania przez samochód. Tylko dobrej jakości produkt jest  w stanie usunąć opiłki metalu z felg samochodowych. Mowa tutaj o preparatach deironizujących. Kosmetyka opon oraz felg chociaż tak mało pozorna jest niezwykle ważna dla naszego auta, nie tylko ze względów wizualnych.