Gąbka, czy futro polerskie?

Posiadacze samochodów wiedzą, że jego lakier poprzez codzienną eksploatację ulega zniszczeniom. Niekiedy są to drobne rysy, jednak namnażanie się ich powoduje, że lakier naszego samochodu wygląda coraz gorzej. Aby usunąć zadrapania oraz rysy, które powstały na naszym samochodzie należy go wypolerować.

Zabieg polerowania lakieru sprawi, że odświeżymy oraz nabłyszczymy lakier w naszym samochodzie. Aby zabieg ten został przeprowadzony prawidłowo i bez żadnych szkód najlepiej pozostawić to w rękach specjalisty, który przy użyciu odpowiednich materiałów sprawi, że nasze auto będzie wyglądało jak po wyjeździe z salonu.

Materiały polerskie – futra polerskie i gąbki polerskie

Do polerowania karoserii samochodu specjaliści używają gąbek polerskich oraz futra polerskiego. W zależności od wielu czynników wybiera się odpowiednią gąbkę polerską lub futro polerskie oraz pastę lub mleczko. Gąbki polerskie posiadają różny stopień twardości. Wybierając gąbkę polerską powinniśmy kierować się przede wszystkim powierzchnią do wypolerowania, a także ogólnym stanem lakieru.

Futra polerskie natomiast dają o wiele szybsze efekty niż gąbki. Przyspieszają proces polerowania lakieru jednak wymagają znacznie większego doświadczenia w polerowaniu lakieru. Można śmiało powiedzieć, że futra polerskie idealnie nadają się do zadań specjalnych. Korekta lakieru oraz usuwanie dość głębokich rys przy pomocy futra polerskiego będzie znacznie łatwiejsze. Sytuacja w przypadku futer polerskich wygląda podobnie jak w przypadku gąbek. Na rynku dostępne są różne rozmiary futer polerskich. Wybierając konkretny rozmiar futra polerskiego powinniśmy kierować się wielkością powierzchni, którą chcemy wypolerować.

Co będzie lepsze jeśli chcemy sami wypolerować lakier? Gąbka polerska, czy futro polerskie?

Dla osób początkujących lepszym wyborem będzie zdecydowanie gąbka polerska, której wielkość i twardość możemy dobrać do naszych potrzeb indywidualnych. Praca z użyciem gąbki polerskiej jest znacznie łatwiejsza, jednak jej wadą jest to, że musimy na to poświęcić znacznie więcej czasu niż gdybyśmy użyli futra polerskiego. Możemy również w pierwszym etapie użyć futra polerskiego, a następnie dokończyć pracę odpowiednią gąbką polerską.