Koszty detailingu samochodu

Detailing samochodu to nic innego jak jego konserwacja zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Jest to usługa coraz popularniejsza na rynku. Na pewno większość z nas posiada samochód i wie z czym to się wiąże. Naprawy, tankowanie, sprzątanie – z tym wszystkim musimy się liczyć, jeśli chcemy aby nasz samochód był sprawny i zadbany oraz dobrze spełniał swoją rolę. Niestety koszty utrzymania samochodu nie należą do tanich. Oprócz napraw nasz samochód wymaga od nas regularnego czyszczenia – detailingu samochodu. To również wiąże się z kosztem na który musimy się przygotować.

Co to jest właściwie detailing samochodu?

Nie każdy z nas operuje pojęciem detailingu samochodu na tyle sprawnie, aby wiedzieć co to właściwie jest. Jest to jednak obecnie coraz bardziej popularne pojęcie pod którym kryje się najprościej ujmując konserwacja wnętrza samochodu oraz jego zewnętrznej części. Dlaczego jest to aż tak ważne? Dożyliśmy czasów, kiedy w samochodzie spędzamy równie dużo czasu co przed telewizorem. A to oznacza, że jemy, pijemy i robimy bałagan. A jak wiemy regularne sprzątanie jest jak najbardziej pożądane, ponieważ w przeciwnym razie doprowadzimy nasze auto do kiepskiego stanu.

detailing samochodu
detailing samochodu

Cena, którą musimy zapłacić za usługi detailingu samochodu?

Pewnie dla większości z nas poszukiwanie dane usługi wiąże się z określonymi realiami cenowymi. Najważniejsze to żeby było w miarę tanio i dobrze. Nie zawsze cena idzie w prze z jakością. Przede wszystkim powinniśmy bazować na ofertach sprawdzonych i polecanych przez innych. Ofert detailingu samochodu możemy poszukać w Internecie lub zaczerpnąć wiedzy od znajomych, którzy z takich usług korzystali.

Przejdźmy do konkretów, bo zapewne na takie liczy każdy nasz czytelnik, który czyta obecnie ten artykuł. Cen za usługi detailingu samochodu bywają w różne w zależności od miasta oraz wielu innych składowych, które mają tutaj ogromne znaczenie. Pojedyncze usługi takie jak: mycie detailingowe, drobna korekta lakieru, czy odświeżenie lakieru oscylują w granicach 400 zł do 2000 tys. Zł. Taka usługa jest wykonywana w przeciągu maksymalnie dwóch dni. Bardziej złożone usługi polegające na dwuetapowej korekcie lakieru, nałożenie profesjonalnej powłoki ceramicznej może osiągać ceny w granicach 2tys. Zł – 4500 tys. Zł. Bardziej ekskluzywne usługi, np. zaawansowane powłoki ceramiczne, korekty wad lakierniczych wiążą się z kosztami w granicach powyżej 4500 tys. Zł.

Detailing samochodu – czy jest to usługa dla wszystkich?

Ceny, które musimy zapłacić za detailing samochodu wskazują na fakt, że są to usługi luksusowe. Nie każdy z nas może sobie pozwolić na pokrycie tak wysokich kosztów za pokrycie naszego samochodu powłoką ceramiczną. Mimo tego, że detailing samochodu jest coraz popularniejszą z usług, jednak nie każdy może z nich skorzystać. Zadajemy sobie pytanie „Dlaczego ceny detailingu samochodu są tak wysokie?” Otóż wiąże się to zarówno z wysokimi kosztami produktów, których używają detailerzy jak i bardzo dużym nakładem pracy jaki muszą w to włożyć. W tej materii zdecydowanie należy postawić na sprawdzone usługi z pewnych źródeł, ponieważ wszelkie próby oszczędzania i niewiedza osób wykonujących tą usługę mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji i zniszczeń w naszym aucie.