Dlaczego warto postawić na car-detailing?

Zapewne nie każdy z nas wie co to jest w ogóle car-detailing. Jest to pojęcie coraz częściej spotykane na rynku. Najprościej rzecz biorąc jest to zespół czynności, polegających na sprzątaniu wnętrza naszego samochodu, a także myciu, i „odświeżaniu” lakieru auta.

Wielu z nas niesłusznie utożsamia car-detailing ze zwyczajnym myciem samochodu na myjni, jednak ma on z tym niewiele wspólnego.

Na czym dokładnie polega car-detailing?

W przypadku car-detailingu całe auto zarówno jego wnętrze jak i zewnętrzna część samochodu ulegają gruntownemu czyszczeniu. Nie możemy utożsamiać zwykłego mycia samochodu z car-detailingiem. Auto-detailing różni się diametralnie. Nie może być tutaj mowy o szybkim działaniu. Cały ten proces jest złożony i trwa zazwyczaj kilka godzin, a czasem nawet kilka dni. Jest to działanie z maksymalną precyzją, ponieważ liczy się tu efekt końcowy, a żaden szczegół nie może nam go zepsuć.

Nawet regularne korzystanie z myjni samochodowej nie wystarczy, ponieważ usunie to jedynie brud z karoserii auta. Aby jednak nasz samochód lśnił czystością warto skorzystać z profesjonalnych usług, które polegają na taki czyszczeniu wnętrza auta, które sprawi, że będzie ono wyglądało jak z fabryki. Usunięcie kurzu, wypranie podsufitki samochodu, wyprawnie foteli, czy podłogi, umycie szyb – wszystkie te czynności również wchodzą w skład pojęcia „car detailing”.

Polerowanie samochodu i zabezpieczanie lakieru

Natomiast jeśli chodzi o zewnętrzną część samochodu samo mycie powinno być podstawą do tego co będziemy robić dalej. Odpowiednie wyczyszczenie lakieru, felg samochodu, oraz opon i wnęk tworzy nam podwaliny do późniejszego usunięcia defektów. Później może pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu naszego lakieru. Oczywiście mowa tutaj o polerowaniu samochodu, a także zabezpieczenie lakieru odpowiednimi środkami. Poprzez codzienne użytkowanie nasz lakier nieuchronnie ulega drobnym porysowaniom. I chociaż z pozoru jest on nieskazitelny to jednak dopływ światła pokazuje nam, że tak nie jest. Odpowiednie działanie w tym zakresie uratuje nasz lakier i doprowadzi go do idealnego stanu. Pozostawienie lakieru w złym stanie niestety spowoduje, że późniejsze usunięcie tych defektów będzie bardzo trudne.  W niektórych przypadkach okaże się to nawet niemożliwe. Odświeżony lakier warto zabezpieczyć odpowiedniej jakości kosmetykami, które nie pozwolą na to, aby nasz lakier w szybkim tempie znowu mógł się porysować. Takie środki utrudniają przyczepianie się drobinek kurzu czy pyłu.

Odpowiedniej jakości produkty idealne przy car-detailingu

W przypadku car-detailingu bardzo ważne jest, aby wykonywany był on przez osobę z odpowiednim doświadczeniem oraz aby dana osoba używała wysokiej jakości produktów. To właśnie te dwa czynniki wpływają na jakość całej usługi. Odpowiednio wykonany zabieg będzie utrzymywał się przez bardzo długi czas.  Warunkiem jest, że my odpowiednio będziemy dbali o nasz samochód. Oddanie samochodu w ręce specjalisty nie zwalnia nas z obowiązku dbania o jego wnętrze i lakier.

W naszym sklepie znajdziecie szeroki asortyment wysokiej jakości produktów przeznaczonych do car detailingu

car detailing
car detailing